RSS linkedin

در نخستین کنگره چه گذشت

او در بیشتر محصولات شم برای همه است. ما گاهی اوقات، شبیه هیچ راننده نیست. محصول خود را. همانطور که بیشتر و بیشتر در اینجا و قبل از زمان خود را. دفعات بازدید: بیشتر اینجا را شیر داده نمی شود، اما در حال حاضر آن را اینجا. در حال حاضر هیچ نرم تر است . شما تا به حال افکار و در ادامه، در اینجا زندگی خود را به شما می خواهید. طراحی و قبل از "بزرگ می تواند به نمایندگی به منظور .

ادامه مطلب ...

در دومین کنگره سالانه چه گذشت

در آئین اختتامیه دومین کنگره متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی از برگزیدگان بخش جوایز ملی (جایزه ملی پوری سلطانی، جایزه دکتر عباس حری، دکتر جایزه نورالله مرادی) تقدیر شد. در ابتدای این بخش، آقای دکتر زره‌ساز، دبیر کمیتۀ علمی جوایز ملی انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران ضمن برشمردن ویژگی‌های هر کدام از این جوایز، به فعالیت‌های صورت گرفته در رابطه با تصویب نظامنامۀ جوایز، انتخاب کمیتۀ علمی و کمیتۀ داوران و ارائه فراخوان و دریافت و داوری آثار اشاره کرد.

ادامه مطلب ...

سومین کنگره سالانه آغاز به کار کرد

ما توده، پاسخ خود را. ادامه مطلب در اینجا، اینجا یا در غم و اندوه خود را، اما نیست. به دنبال کلیه من است، اما زندگی شده است گفت: . لطفا استفاده نکنید در اینجا، اینجا یا آنجا. این اولین پست شما به خودی خود، تعظیم کن. این ترس در اینجا پشتیبانی نمی شود.
این است که به سادگی متن ساختگی تمرکز ذهنی ، بلکه به این دلیل گاهی اوقات شرایطی که در آن رنج و درد ، برخی از بزرگ رخ می دهد !

ادامه مطلب ...
123
«
»

سایت جـوم آریـا یکی از بهترین ارائه دهنده ی قالب های فارسی جوملا است . شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت ما قالب مورد نظر خود را پیدا کنید و با هزینه کمی صاحب یک قالب زیبا و پراز امکانات شوید . پس فرصت را از دست ندهید ! جوم آریا بهترین فارسی کننده قالب جوملا، قالب ها به همراه ماژول ها و کامپوننت ها همگی کامل فارسی و راست چین هستند .

ادامه مطلب

تاریخ‌های مهم کنگره

آغاز ارسال دستاورد:

پایان مهلت ارسال دستاورد: 18 تیر 1396

اعلام نتیجه‌ داوری دستاوردها:

آغاز نام‌نویسی در کنگره:

برگزاری کنگره: 14 و 15 آبان 1396

جلسه هیات مدیره انجمن و دومین جلسه دبیران کنگره سوم 
دومین جلسه دبیران کنگره سوم متخصصان علوم اطلاعات ایران همراه با جلسه هیات مدیره انجمن علمی کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران عصر روز یکشنبه 21 خرداد ماه سال جاری در محل مرکز آموزشی نوید صالحین برگزار شد. در این جلسه که با حضور همه اعضای هیات مدیره انجمن و تعدادی از بازرسان، مشاوران و همکاران انجمن و دبیران نشست‌های کنگره سوم متخصصان علوم اطلاعات ایران برگزار شد، حاضران پیرامون هرچه بهتر برگزار شدن کنگره سوم با استفاده از تجربه‌های برگرفته از دو کنگره قبلی بحث و گفتگو کردند.
در ابتدا ابراهیم عمرانی دبیر اجرایی کنگره در باره اهداف و برنامه‌های کنگره سوم و روند پیشرفت کارها توضیح دادند. وی به موضوع آماده‌سازی و انتشار مجموعه مقاله‌ها و نشست‌های کنگره دوم اشاره کرد و گفت تلاش مجموعه همکاران کنگره این بود کتاب تا زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران آماده و عرضه شود که این امر محقق شد. وی همچنین در گزارش خود گفت نکته دیگری که برای دست‌اندرکاران کنگره اهمیت داشت، ارزیابی کنگره و تحلیل و ارائه نتایج آن بود که این امر نیز در حین برگزاری کنگره انجام و نتایج نیز بلافاصله پس از اتمام کنگره تحلیل و تنظیم شد که برای استفاده از نتایج آن در اختیار دبیران کنگره سوم قرار گرفته است. تهیه نظام‌نامه کنگره در راستای برنامه‌ریزی بهتر کنگره و ضابطه‌مند نمودن آن، از دیگر مواردی بود که دبیر اجرایی کنگره به آن پرداخت و گفت مطابق این نظام‌نامه که به تصویب هیات مدیره انجمن رسیده است، کمیته راهبری کنگره تشکیل شده و شورای سیاستگذاری نیز در این نظام‌نامه پیش‌بینی شده است که ترکیب اصلی آن نمایندگان ذینفعان کنگره و هدف اصلی آن حمایت از کنگره و یاری رساندن به تنظیم خط مشی‌ها و اهداف کلان کنگره است. عمرانی در پایان گزارش خود، تاکید نمود که مطابق بحث‌هایی که در هیات مدیره انجمن و کمیته راهبری صورت گرفته است، رویکرد اصلی کنگره گردآوردن حرفه‌مندان و استادان و دانشجویان رشته و حرفه و بهره‌گیری از ایده‌ها و تجربه‌های حرفه‌مندان است. وی همچنین اعلام کرد کنگره متخصصان علوم اطلاعات متعلق به همه اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، کتابداران، آرشیویست‌ها، موزه‌داران، دانشجویان و کسانی است که با اطلاعات و جنبه‌های مختلف آن سروکار دارند و از همه دست‌اندرکان دعوت نمود تا در ارکان مختلف کنگره حضور یابند و خود مجری برگزاری کنگره باشند.
پس از آن هر یک از حاضران نقطه‌نظرهای خود را بیان کردند که خلاصه آن‌ها به شرح زیر است.
اهمیت استانداردهای ساختمان و تجهیزات کتابخانه‌ها در کنگره و لزوم نگاه واقع‌گرایانه به مسائل، اهمیت تجربه‌ها تمرکز روی چند مسئله اساسی، استقلال کنگره و عدم طرح مسائل سازمان‌های خاص، اهمیت خواندن و مطالعه، استفاده از تجربه‌های ایفلا و بخش‌بندی کنگره، کاستن از تمرکز در کنگره تا حد امکان و استفاده از مطالب در قالب‌های متفاوت، سهم شهرستان‌ها در برگزاری کنگره، استراتژی‌محور کردن کنگره و تعیین اهداف مشخص به منظور تسهیل در ارزیابی کنگره و سنجش میزان موفقیت آن و برگزاری کارگاه‌های موضوعی مرتبط با کنگره به عنوان برنامه‌های جنبی کنگره.
در پایان جلسه دکتر رضایی شریف‌آبادی طی سخنانی با تشکر از زحمات و تلاش‌های همکاران، بر ضرورت جلب هر چه بیشتر مشارکت متخصصان و اساتید دانشگاه تاکید کردند.
پس از اتمام جلسه، حاضران با افطاری و شام که با دعوت و میزبانی شخصی دکتر فریبرز خسروی رئیس انجمن صورت گرفته بود پذیرایی شدند.
 
اعضای حاضر در این نشست عبارت بودند از:
 دکتر فریبرز خسروی (رئیس انجمن)
 دکتر سعید رضایی شریف آبادی (دبیر علمی)
 آقای ابراهیم عمرانی (دبیر اجرایی)
 دکتر ابراهیم افشار؛
 آقای فرامرز مسعودی (مسئول کمیته برنامه‌ریزی و بهبود مستمر انجمن)؛
 آقای کاظم حافظیان رضوی؛
 خانم فاطمه مرتضایی فرد (کارگروه کتابخانه‌های کودک و آموزشگاهی)؛
 دکتر محسن حاجی زین العابدینی (بازرس انجمن)؛
 خانم مهرناز خراسانچی (مسئول کمیته روابط عمومی)؛
 دکتر امیر رضا اصنافی (مسئول کمیته آموزش انجمن)؛
 دکتر داریوش مطلبی (‌کارگروه نشر)؛
 دکتر داریوش علیمحمدی (کارگروه کتابخانه‌های دانشگاهی)؛
 دکتر محمد زره ساز (مسئول کمیته پژوهش انجمن)؛
 دکتر رضا رجبعلی بگلو (مسئول کمیته انتشارات و بازاریابی انجمن)؛
 دکتر مهدی شقاقی (کارگروه کتابخانه‌های عمومی)؛
 خانم گیتی حیدری (کارگروه کتابخانه‌های تخصصی)؛
 دکتر غلامرضا عزیزی (کارگروه آرشیو)؛
 دکتر سمیه سادات آخشیک (کارگروه سواد اطلاعاتی)؛
 آقای مصطفی امینی (مسئول کمیته نوآوری و فناوری)؛
 خانم مهسا پورحقانی (کارگروه مطالعات صنفی)؛
 خانم ملیحه دُرخوش (کارگروه سازماندهی اطلاعات و دانش)؛
 خانم پریسا پاسیار (کارگروه دانشجویان و دانش‌آموختگان)؛
 آقای رضا شهرابی؛
 خانم مریم پاکدامن؛ 
 خانم نسا رضایی (مسئول وب‌سایت انجمن)؛
 
عناوین و دبیران پیشنهادی و اولیه برای نشست‌های هجده‌گانه کنگره سوم نیز به شرح زیر اعلام شد:
1- نشست افتتاحیه: حفظ و اشاعه میراث مکتوب،‌میراث دیجیتال (دبیر پیشنهادی: دکتر سعید رضایی شریف آبادی)؛
2- کتابخانه های دانشگاهی: عنوان پیشنهادی نامشخص (دبیر پیشنهادی: دکتر داریوش علیمحمدی)؛
3-مسایل دانشجویان و دانش آموختگان: مسایل دانشجویان دکتری (دبیر پیشنهادی: فرحناز سلطانی)؛
4-کتابخانه های پزشکی و کتابداری پزشکی: آموزش کتابداری و اطلاع رسانی پزشکی: فرصتها و چالشهای پیش رو (دبیر پیشنهادی: دکتر عبدالرسول خسروی)؛
5-    سازماندهی دانش: کتابداران و مشکلات سازماندهی در کتابخانه‌ها (دبیر پیشنهادی: ملیحه دُرخوش)؛
6-    فعالیتهای صنفی و مسایل کارکنان: عنوان پیشنهادی نامشخص (دبیر پیشنهادی: خانم مهسا پورحقانی)؛
7-    موزه ها و مسایل آن: دیجیتال سازی مستندات موزه و آرشیو (دبیر پیشنهادی: دکتر محمد رضا بهزادی)؛
8-    کتابخانه های عمومی: عنوان پیشنهادی نامشخص (دبیر پیشنهادی: دکتر مهدی شقاقی)؛
9-    فناوریهای نوین: حکمرانی داده ها در کسب و کارهای محتوامحور (دبیر پیشنهادی: آقای مصطفی امینی)؛
10- کتابخانه های کودک و آموزشگاهی: کتابخانه‌های کودک (دبیر پیشنهادی: خانم فاطمه مرتضایی فرد)؛
11- مدیریت کیفیت اطلاعات: مدیریت کیفیت خدمات اطلاعاتی: فرایندهای نگهداری، شاخص ها و استانداردها (دبیر پیشنهادی: آقای فرامرز مسعودی)؛
12- سواد اطلاعاتی: عنوان پیشنهادی نامشخص (دبیر پیشنهادی: خانم دکتر سمیه سادات آخشیک)؛
13-   کتابخانه سبز، اطلاعات سبز: دبیر پیشنهادی و عنوان پیشنهادی نامشخص؛
14- آرشیو و مسایل آن: آرشیوهای فردا (دبیر پیشنهادی: آقای دکتر غلامرضا عزیزی)؛
15-  نشر و مسایل آن: عنوان پیشنهادی نامشخص (دبیر پیشنهادی: دکتر داریوش مطلبی)؛
16-  مدیریت اطلاعات پژوهشی: فراهم‌آوری اطلاعات پژوهشی و نظامهای ثبتی (دبیر پیشنهادی: نامشخص)؛
17- کتابخانه ملی و مسایل آن: عنوان پیشنهادی نامشخص (دبیر پیشنهادی: دکتر فریبرز خسروی)؛
18- انجمن کتابداری، مسایل و چالشهای آن: راهکارهای جلب مشارکت متخصصان و حرفه مندان در فعالیتهای انجمن (دبیر پیشنهادی: دکتر محمد زره‌ساز).

کنگره سالانه منتظر شنیدن پرسش‌ها، انتقادات و پیشنهادهای شما است.

        congress.ilisa.ir          این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

درباره کنگره

کنگره متخصصان علوم اطلاعات، ‌کنگره ایست حرفه‌ای که از سال 1394 و با هدف نزدیک کردن حرفه و دانشگاه و آغاز به‌ کار کرده است. این کنگره تلاش می‌کند مکمل همایش‌های دانشگاهی و علمی- پژوهشی باشد که در انجمن‌های علمی و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور برگزار می‌گردد.
رفتن به بالا