RSS linkedin

در نخستین کنگره چه گذشت

او در بیشتر محصولات شم برای همه است. ما گاهی اوقات، شبیه هیچ راننده نیست. محصول خود را. همانطور که بیشتر و بیشتر در اینجا و قبل از زمان خود را. دفعات بازدید: بیشتر اینجا را شیر داده نمی شود، اما در حال حاضر آن را اینجا. در حال حاضر هیچ نرم تر است . شما تا به حال افکار و در ادامه، در اینجا زندگی خود را به شما می خواهید. طراحی و قبل از "بزرگ می تواند به نمایندگی به منظور .

ادامه مطلب ...

در دومین کنگره سالانه چه گذشت

در آئین اختتامیه دومین کنگره متخصصان علم اطلاعات و دانش‌شناسی از برگزیدگان بخش جوایز ملی (جایزه ملی پوری سلطانی، جایزه دکتر عباس حری، دکتر جایزه نورالله مرادی) تقدیر شد. در ابتدای این بخش، آقای دکتر زره‌ساز، دبیر کمیتۀ علمی جوایز ملی انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران ضمن برشمردن ویژگی‌های هر کدام از این جوایز، به فعالیت‌های صورت گرفته در رابطه با تصویب نظامنامۀ جوایز، انتخاب کمیتۀ علمی و کمیتۀ داوران و ارائه فراخوان و دریافت و داوری آثار اشاره کرد.

ادامه مطلب ...

سومین کنگره سالانه آغاز به کار کرد

ما توده، پاسخ خود را. ادامه مطلب در اینجا، اینجا یا در غم و اندوه خود را، اما نیست. به دنبال کلیه من است، اما زندگی شده است گفت: . لطفا استفاده نکنید در اینجا، اینجا یا آنجا. این اولین پست شما به خودی خود، تعظیم کن. این ترس در اینجا پشتیبانی نمی شود.
این است که به سادگی متن ساختگی تمرکز ذهنی ، بلکه به این دلیل گاهی اوقات شرایطی که در آن رنج و درد ، برخی از بزرگ رخ می دهد !

ادامه مطلب ...
123
«
»

سایت جـوم آریـا یکی از بهترین ارائه دهنده ی قالب های فارسی جوملا است . شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت ما قالب مورد نظر خود را پیدا کنید و با هزینه کمی صاحب یک قالب زیبا و پراز امکانات شوید . پس فرصت را از دست ندهید ! جوم آریا بهترین فارسی کننده قالب جوملا، قالب ها به همراه ماژول ها و کامپوننت ها همگی کامل فارسی و راست چین هستند .

ادامه مطلب

تاریخ‌های مهم کنگره

آغاز ارسال دستاورد:

پایان مهلت ارسال دستاورد: 18 تیر 1396

اعلام نتیجه‌ داوری دستاوردها:

آغاز نام‌نویسی در کنگره:

برگزاری کنگره: 14 و 15 آبان 1396

سومین کنگره متخصصان علوم اطلاعات ایران با تم "حفظ میراث مکتوب- حفظ میراث دیجیتال" در آبان ماه سال جاری برگزار می شود. موضوع پنل کمیته "مدیریت کیفیت خدمات اطلاعاتی"، در کنگره امسال اختصاص دارد به "فرایندهای نگهداری: شاخص ها و استانداردها". برای آن که پژوهشگران و صاحبان تجربه و ایده دقیقاً بدانند به چه جنبه هایی از موضوع می توانند در این پنل بپردازند و بر اساس آن آمادگی خود را برای حضور و مشارکت در بحث اعلام نمایند، توضیحات کلی در باره زوایای مختلف موضوع عرض می شود.
یک تقسیم بندی در این موضوع عبارت است از: فرایندهای نگهداری منابع فیزیکی/ فرایندهای نگهداری منابع دیجیتال. بنابراین علاقه مندان می توانند گرایش کلی خود را ابتدا در یکی از این شاخه ها مشخص کنند.
تقسیم بندی دوم مبتنی است بر یکی از انواع سه گانه کتابخانه ها، آرشیوها و موزه ها.
تقسیم بندی سوم مبتنی است بر رویکرد مدل ارزیابی و تعالی بنیاد کیفیت اروپا، بر اساس این رویکرد، کیفیت خدمات وابسته است به کیفیت فرایندهای تولید خدمات و کیفیت فرایندها نیز خود متاثر است از کیفیت فرایندهای توانمندساز. نقطه تمرکز پنل امسال روی فرایندهای نگهداری است اما صاحبنظران می توانند با مرکز قرار دادن فرایندهای نگهداری، به تاثیر فرایند نگهداری بر کیفیت خدمات و نیز تاثیرپذیری فرایندهای نگهداری از فرایندهای پشتیبان و توانمندساز بپردازند.
تقسیم بندی چهارم مربوط است به انواع شاخص ها و استانداردهای فرایندهای نگهداری. شاخص ها و استانداردها، در رویکرد فرایندی خود به چهار دسته کلی تقسیم می شوند که پنلیست ها می توانند یک یا چند دسته از شاخص ها را موضوع صحبت خود قرار دهند. این 4 دسته شاخص عبارت هستند از: شاخص های سنجش ورودی ها، شاخص های سنجش پردازش، شاخص های سنجش خروجی ها و بالاخره شاخص ها و استانداردهای سنجش نتایج، تاثیرات و پیامدها.
سیستم های مدیریتی نگهداری مثل سیستم های ایزو 9001، ایزو 14001 و OHSAS 18000 نیز می تواند موضوع بحث صاحبنظران در پنل باشد.
همچنین بحث مدیریت بحران در کتابخانه ها، آرشیوها و موزه ها از محورهایی است که صاحبنظران می توانند در باره آن در پنل بحث کنند.
فناوری های روز مرتبط با سیستم های نگهداری موضوع دیگری است که می تواند به مخاطبان پنل ارائه شود.
با توجه به جنبه های گفته شده، از همه اساتید، کتابداران، آرشیویست ها، موزه داران و دانشجویان که دارای تجربه موفق یا راه حل های بدیع یا توضیح و تبیین هر یک از جنبه های فوق هستند و یا تحقیقاتی در این زمینه ها انجام داده اند که مایل هستند دیگران نیز از نتایج تحقیق آن ها مطلع و بهره مند شوند، و کسانی که مایل هستند در برنامه ریزی پنل مشارکت داشته باشند، برای پیوستن به کمیته تخصصی و پنل "فرایندهای نگهداری" دعوت می شود. در صورت تمایل لطفاً با ایمیل این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید و یا شماره 09125945541 (فرامرز مسعودی) تماس بگیرید.

کنگره سالانه منتظر شنیدن پرسش‌ها، انتقادات و پیشنهادهای شما است.

        congress.ilisa.ir          این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

درباره کنگره

کنگره متخصصان علوم اطلاعات، ‌کنگره ایست حرفه‌ای که از سال 1394 و با هدف نزدیک کردن حرفه و دانشگاه و آغاز به‌ کار کرده است. این کنگره تلاش می‌کند مکمل همایش‌های دانشگاهی و علمی- پژوهشی باشد که در انجمن‌های علمی و دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور برگزار می‌گردد.
رفتن به بالا