حضور پرشور داوطلبان در جلسه کمیته اجرایی پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات

به گزارش روابط عمومی انجمن کتابداری و اطلاع ­رسانی ایران، در ۱۴ آبان جلسه کادر اجرایی پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات با حضور بیش از پنجاه دانشجو و دانش ­آموخته داوطلب از نه دانشگاه­ تهران در سالن سخن پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران (ایرانداک) برگزار شد.

در این جلسه مهرناز خراسانچی، دبیر اجرایی کنگره، با ارائه گزارشی از روند کارهای اجرایی دبیرخانه کنگره در طول ۴ ماه گذشته، افزود: با تقسیم کارهای اجرایی به طور مساوی و چرخشی در بین اعضای کادر اجرایی بهتر می توان فرصت استفاده از پنل­های مختلف نشست­های کنگره را به داوطلبان کادر اجرایی داد.

دبیر اجرایی در ادامه جلسه تمام مسئولیت­های مربوط به روزهای باقی مانده به برگزاری کنگره و دو روز ۲۹ و ۳۰ آبان که زمان برگزاری کنگره است، را ذکر کردند.

ایشان در ادامه اظهار کردند، هر کدام از داوطلبان کادر اجرایی با اعلام آمادگی برای پذیرش مسئولیت­های مورد علاقه خود، نظم بیشتری برای بررسی کارهای اجرایی خواهند داد.

دکتر محمد زره­ ساز دبیر علمی کنگره، ضمن اشاره به فواید شرکت در کار جمعی داوطلبانه، گفت: خوشبختانه امسال هم مانند سال­های قبل شاهد حضور چشم­گیر دانشجویان و دانش­آموختگان ۹ دانشگاه مختلف سطح تهران هستیم.

ایشان در ادامه اظهار کرد: در طول دو روز برگزاری کنگره با اساتید و متخصصان صاحب‌نام آشنا خواهید شد و برایتان این امکان فراهم می‌شود تا با آشنایی بیشتر با آدم‌های موفق زمینه فعال شدن در حرفه را مهیا کنید. بنابراین برای بهتر شدن آینده رشته و حرفه باید صبور باشیم، و با افزایش کارهای داوطلبان خود دیگران را هم ترغیب کنیم، که با حضور خود در این جلسه همین را هم ثابت کردید.

مهندس هرندی‌پور مدیر عامل موسسه آموزش آرموک به عنوان حامی پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات، در مورد تهیه تیزرهای مربوط به فعالیت­های مختلف کنگره صحبت کردند.

همچنین ایشان در ادامه افزودند: با همکاری اعضای کادر اجرایی برای تهیه تیزرهای باکیفیت روبرو خواهیم شد. در همین راستا بسیاری از داوطلبان حضور خود را برای همکاری با حامی کنگره اعلام نمودند.

در ادامه جلسه مهسا پورحقانی، مسئول کمیته انتشارات انجمن کتابداری و اطلاع­رسانی ضمن اشاره به اهمیت بسیار مهم جمع­آوری مستندات کنگره، گفت: برای تهیه ضبط صوت­ها و گزارشات نشست­های کنگره، همانند سال­های گذشته به کمک کادر اجرایی نیاز داریم.

ایشان در ادامه اظهار کرد: در سال­های گذشته متاسفانه بخاطره مشکلات ضبطی و پیاده­سازی برای تهیه کتاب با مشکل مواجه شدیم، که امیدواریم امسال با کمک دوستان چاپ کتاب به بهترین نحو صورت گیرد.

فرامرز مسعودی، مسئول کمیته ارزیابی و بهبود مستمر انجمن کتابداری و اطلاع­رسانی ایران ضمن تشکر از زحمات دبیران اجرایی و علمی کنگره گفت: با توجه به اهمیت و ضرورت مستندسازی انجمن و کنگره نیاز به کمک اعضای کمیته اجرایی کنگره است.

ایشان در ادامه افزود: ارزیابی کنگره در سال گذشته به دلیل جمع­آوری نشدن برگه­های ارزیابی شرکت کنندگان چهارمین کنگره، صورت نگرفت، اما امسال با وجود برنامه ­ریزی دقیق دبیر اجرایی و کمک شما دوستان امیدواریم برگه­های ارزیابی در اختیار شرکت کنندگان قرار بگیرد و برای جمع­آوری مشکلی نداشته باشیم.

شکوهیان، نماینده شرکت پارس آذرخش، که حامی پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات، گفت: ضمن احساس خرسندی از همکاری با انجمن کتابداری و اطلاع­رسانی ایران جهت برگزاری پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات، گفت: شرکت پارس آذرخش با تهیه یک اپلیکیشن برای ارتباط بیشتر با متخصصان علوم اطلاعات و مشورت با آن­ها حامی کنگره پنجم شده است.

ایشان در ادامه جلسه از جزئیات و قابلیت­های اپلیکیشن ازجمله اطلاع­ رسانی، گروه بحث، جستجو  و … صحبت کردند.

 

تهیه‌کننده گزارش: مریم امرایی، دانشجوی کارشناسی ارشد علم اطلاعات و دانش ­شناسی دانشگاه الزهرا، عضو کمیته اجرایی و روابط عمومی پنجمین کنگره متخصصان علوم اطلاعات

آخرین اخبار