نشست‌های کنگره دوم نهایی شد

دومین کنگره سالانه متخصصان علوم اطلاعات در  روزهای شنبه ۱۵ و یکشنبه ۱۶ آبان ماه برگزار می شود.

 دبیر اجرایی کنگره متخصصان علوم اطلاعات بعد از جلسه روز گذشته دبیران نشست‌های هم اندیشی در گفتگو با لیزنا گفت: کنگره دوم در روزهای شنبه ۱۵ و یکشنبه ۱۶ آبان ماه برگزار می‌شود و تاریخ پوستر فراخوان بعد از نهایی شدن تاریخ در اختیار داشتن تالارهای کتابخانه ملی، یک روز به عقب برده شده است که در پوستر نهایی اصلاح خواهد شد.

سید ابراهیم عمرانی افزود: در همینجا به همه کسانی که برای شرکت در کنگره می‌خواهند ماموریت بگیرند و  به معرفی نامه نیاز دارند اعلام می کنیم که برای گرفتن دعوتنامه  تقاضای خود را به انجمن بفرستند. برای اینکار نیاز به ایمیل و یا شماره فاکس داریم. ترجیح ما ایمیل است که سرعت کار را بالا خواهد برد. تقاضاهای خود را به نشانیilisaoffice [at] gmail.com   ارسال فرمائید.

عمرانی ادامه داد: برنامه نشست‌ها به زودی منتشر می شود و ثبت نام نیز با رفع مشکل پرداخت الکترونیکی در سایت انجمن  باز خواهد شد.

 وی عناوین نشست‌ها و دبیران آنها را به شرح زیر اعلام کرد:

۱. نشست دسترسی آزاد به اطلاعات.  این نشست بر اساس زمینه کلی کنگره دوم و تصویب قانونی با همین عنوان در برنامه گذاشته شده است. دبیر نشست فریبرز خسروی

۲. نشست مسایل دانشجویان و فارغ التحصیلان. تکیه نشست سال جاری بر مسایل فارغ التحصیلان خواهد بود.  دبیر نشست فرحناز سلطانی

۳. نشست فناوری و نوآوری در سازمانهای حوزه علوم اطلاعات: اولین همایش کسب و کارهای محتوا محور ایران. به همراه نمایشگاهی جنبی با شرکت چندین استارت آپ مرتبط با نشست. دبیر نشست مصطفی امینی.

۴. نشست کتابخانه های عمومی:  دبیر نشست علی ناصری 

۵. نشست کتابخانه های دانشگاهی: دبیر نشست  محسن حاجی زین العابدینی

۶.  نشست مسایل شغلی کتابداران:  فعالیتهای صنفی و  موانع آن.  دبیر نشست سید ابراهیم عمرانی

۷. نشست سازماندهی دانش:  دبیر نشست رحمت‌الله فتاحی

۸. نشست مسایل کتابخانه های پزشکی: کتابداران بالینی. دبیر نشست پروانه  مدیر امانی

۹. نشست ارزیابی و استانداردها: دبیر نشست فرامرز مسعودی و  میترا سمیعی

۱۰. نشست سواد اطلاعاتی: خود توانمندسازی. دبیر نشست مریم نظری

۱۱. نشست مسایل کتابخانه های کودک و آموزشگاهی: مسایل کتابخانه های آموزشگاهی. دبیر نشست فاطمه مرتضایی فرد

۱۲. نشست آرشیو و مسایل آن: دبیر نشست غلامرضا عزیزی

۱۳. نشست موزه ها و مسایل آنها: دبیر نشست محمدرضا بهزادی و کیوان جورابچی

۱۴. چالشهای نشر تخصصی حوزه علوم اطلاعات. دبیر نشست داریوش مطلبی

۱۵. نشست اطلاعات سبز. دبیر نشست نازلی یزدی زاده

 برگزاری جلسه دبیران نشست‌های هم اندیشی

عمرانی درباره جلسه  دبیر ان نشستهای هم اندیشی گفت: در این جلسه که عصر روز ۲ آبان برگزار شد،  ابتدا دکتر رضا بگلو  شیوه نامه برگزاری نشستها را ارائه داد و نسخه ای از آن در اختیار دبیران نشستها قرار داده شد و ملزومات کار توضیح داده شد. پس از آن در مورد مفاد شیوه نامه، میزان انعطاف دبیران نسبت به شیوه نامه و موضوعات خاصی که برخی نشستها دارند بحث و تبادل نظر شد.

 وی گفت: مقرر شد که دبیران نشستها تا روز برگزاری یک و اگر ممکن است دو جلسه بین اعضای خودشان داشته باشند که هماهنگیهای لازم بین اعضای نشست ایجاد شود و برنامه خوبی با محتوای قابل قبول برگزار گردد.  عمرانی تاکید کرد: برنامه دقیق نشستها به زودی در سایت انجمن قرار داده خواهد شد.

 مقاله ها برای چاپ پذیرفته می شوند و  ارائه نخواهیم داشت

دبیر اجرایی در مورد جوایز ملی انجمن گفت:  ۳۸  اثر رسیده به دبیر خانه در دو مرحله مورد داوری قرار گرفته است که برخی داوران مرحله دوم نیز پاسخهای خود را ارسال کرده اند و کارها دارد بر اساس زمانبندی پیش می رود ولی برنده هر یک از جوایز در صورتیکه در مجموع نمره سه داور به حد نصاب لازم برسد، در اختتامیه اعلام خواهد شد.

عمرانی درمورد مقاله های پذیرفته شده  گفت: آثار (تمام متن مقاله ها)  به داوران مرحله دوم ارسال شده و حتما قبل از کنگره پذیرفته شدگان اعلام خواهند شد  لیکن از هم اکنون اعلام می کنیم که مقاله ها برای چاپ پذیرفته می شوند و  ارائه نخواهیم داشت.

آخرین اخبار