دیدار با مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش

نمایندگان کنگره پنجم متخصصان علوم اطلاعات با حضور در محل وزارت آموزش و پرورش نشستی را با جناب آقای علی رمضانی مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی آموزش و پرورش برگزاری کردند.

در این دیدار که در روز چهارشنبه سوم مهرماه ۱۳۹۸ برگزار شد، دکتر محمد زره‌ساز دبیر علمی، مهرناز خراسانچی دبیر اجرائی و دکتر نسترن پورصالحی دبیر پنل کتابخانه‌های آموزشگاهی حضور داشتند. زره‌ساز ضمن بیان سوابق فعالیت‌های انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران در رابطه با کتابخانه‌های آموزشگاهی، ناراحتی و اعتراض جامعه علمی و حرفه‌ای کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران را از حذف پست کتابدار در آموزش و پرورش یادآور شد و تقاضا کرد تا زمینه تعامل انجمن با وزارتخانه برای ارتقاء وضعیت کتابخانه‌ها و کتابداران آموزشگاهی فراهم شود. در ادامه جلسه نیز خانم‌ها خراسانچی و پورصالحی هر یک به صورت جداگانه گزارشی از فعالیت‌های کنگره متخصصان علوم اطلاعات و به ویژه پنل کتابخانه‌های آموزشگاهی ارائه دادند.

آقای رمضانی ضمن استقبال از نشست با نمایندگان انجمن کتابداری و اطلاع‌رسانی ایران آمادگی کامل خود و نیروهای زیرمجموعه‌اش را برای همکارهای مشترک به منظور ارتقاء وضعیت کتابخانه‌های آموزشگاهی و آموزش تخصصی کتابداران، کتابیاران و مربیان پرورشی اعلام کرد. در پایان این نشست مقرر شد که پیش‌نشست بعدی پنل کتابخانه‌های آموزشگاهی با حضور جناب آقای رمضانی و همکارانشان و همچنین نمایندگان انجمن و حرفه برگزار و راهکارهای کمک به آموزش و پرورش برای ارتقاء وضعیت کتابخانه‌ها و کتابداران آموزشگاهی پیشنهاد و بررسی شود.

آخرین اخبار